Jak produktywnie zmarnować czas


Masz coś pilnego do załatwienia? Świetnie, czas na prokrastynację!


Chodakowska już po treningu. Jak ona to i ja!
No bo jak to tak, przecież nie mogę być pasztetem.

Oglądanie memów
Tradycyjnie. Instagramów, facebooków i innych pinterestów także. A potem przez resztę dnia myśl o kocie w  pudełku...
Wczoraj nie zjadłam kolacji...
Pora na podwójnego hamburgera i sałatkę!
Hamburger, bo po takim treningu to mi się należy. Zrobię zdjęcie sałatki i wstawię na insta. Potem oddam ją siostrze.

Mamo, gdzie jest moja pościel w owieczki?
Akurat ta, bo jest ona tą: ukochaną, zapomnianą, niezwykłą, czarującą, mięciutką, wypraną w tym super pachnącym proszku, idealnie uzupełniającą wystrój pokoju kołderką . I na pewno leży w trudno dostępnym miejscu.

Mój dysk potrzebuje pomocy
Musisz na jutro napisać scenariusz prezentacji, ale jakimś dziwnym trafem znajdujesz miliony folderów ze zdjęciami, dokumentami i całą masą grafik ze słodkimi pandami. Przypadek?
No i co tu zrobić... jedynym sensownym wyjściem wydaje się zrobienie "czystki plików". Twój wewnętrzny głos mówi: "Czas na zmianę, jak możesz pracować w takim syfie?".
Misja ciasteczko
Nasz jakże wyczulony zmysł estetyki w czasie egzaminów nadal pokazuje, że żyje i ma się dobrze. Aż się w tobie gotuje, kiedy widzisz pozostałości z ciasta jednego z domowników. Jesteś zmuszony wezwać policję, specjalne oddziały zajmujące się dezynfekcją i epidemiami, nie zapomnij o przeprowadzeniu śledztwa. Kiedy już znajdziesz winowajcę, uznaj że nie będziesz robić kłopotu, bo to posprzątasz. Ale żeby to był ostatni raz, bo musisz się uczyć!


Moje skarpetki nie są poukładane kolorystycznie
Jeżeli podświadomie chcesz przełożyć coś bardzo ważnego na później to segregacja skarpetek jest idealna. Wypróbowane, daję lajka. Zobacz ile masz możliwości: od najjaśniejszych, najciemniejszych, możesz układać je naprzemiennie, jednolite po lewej stronie, we wzorki po prawej lub po prostu według ściegu znajdującego się na ściągaczu skarpetki. Pewnie bałagan zawita ponownie, więc spokojnie. Będziesz mógł wypróbować wszystkie możliwości.

Wiem, że macie ulubione zajęcia w takie właśnie dni. Z chęcią przeczytam jak unikacie swoich obowiązków :)źródło pand: pinterest

4 komentarze:

 1. Zawsze gdy muszę coś zrobić znajdzie się milion innych czynności które mnie zajmą, byle nie zabierać się za to, co muszę :) Zwykle to przeglądanie blogów, albo oglądanie memów w internecie, czy też odkrywanie muzycznych perełek. Pewnie dużo więcej by się znalazło, w końcu w tym momencie też unikam obowiązku :D

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ciesze się, że mój blog jest do czegoś przydatny :D

   Usuń
 2. No to teraz spowiedz... filmiki na YT, przegladanie blogow, sprawdzanie social media co 5 min, nawet czesciej w przypadku swiezo dodanego zdjecia na Insta, ogladanie sie w lustrze, sprzatanie pokoju (przeciez nie da sie pracowac/ uczyc itp kiedy taki balagan dookola), jakies jedzenie... A gdy dobija pozna godzina, biore sie za to, co trzeba, bo na ostatnia chwile wychodzi najlepiej :D

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Fakt, filmiki na YT strasznie wciągają, a potem dowiadujesz się jak wiele można zrobić w ciągu godziny :D

   Usuń