SMARTne cele


Czy wiesz kim chcesz być za 20 lat? Czy wiesz jak ma wyglądać twoje mieszkanie, co będziesz jadał na śniadanie i czym będziesz się zajmował przez resztę życia? Zastanów się nad tym przez chwilkę, ale nie po to, żeby mieć już ułożone całe życie od A do Z, ale po to żeby zacząć prace nad zmianami. Pamiętajmy, zmiany są fajne.

Nie ograniczaj się w czasie, nie ograniczaj siebie pieniędzmi. Wykreśl wszystkie bariery ze swojej głowy, bo tak na prawdę największą przeszkodą dla spełniania marzeń jesteśmy my sami. To od naszego podejścia zależy czy uda nam się je spełnić. Już nie wspominam o tym, że nieopłacalne jest czekanie na talerz naszych życzeń tak jak w restauracji. Nie ma nic za darmo.

To wyobrażenie o przyszłości nazywa się wizją, która jest ponadczasowa. Jeżeli masz wizję, masz do czego dążyć. Jeśli nie- stoisz w miejscu. Zawsze wykłócałeś się o swoje racje, chciałeś przekonać do nich innych. Tak samo jest z marzeniami: jeżeli je masz, a głęboko w to wierzę, to nie pozwól byle komu na przekreślenie ich, pokaż im, że jesteś w stanie je spełnić. Masz prawo do odniesienia sukcesu, nieważne z jakiej pozycji startujesz. Ważne, że próbujesz!

Dzięki tej wizji masz już jakiś początek.Teraz potrzeba nam planu działania. Warto poświęcić na to trochę więcej czasu. Nasz plan potrzebuje celu, więc go określmy. Każdy cel powinien być SMARTny. Co to znaczy?


Przykład SMARTnego celu- Za miesiąc przebiegnę 15km.
Mamy tutaj określone w jakim czasie chcemy się zmieścić, konkretnie powiedziane co chcemy zrobić i jak to zmierzyć (km). A czy jest to cel realny i ambitny, to już kwestia indywidualna. Pamiętaj, że w przeciwieństwie do wizji, cel musi być realny.
 Dzięki kilku realnym rzeczom jesteś w stanie stworzyć coś niewyobrażalnego! 

Jeżeli już odpowiednio sformujesz swoje oczekiwania wobec siebie, czyli cel będzie miał wszystkie cechy podane powyżej to pamiętaj, że jesteś już coraz bliżej końca. Teraz rozplanuj zadania (koniecznie mają być one rozłożone w czasie) i DZIAŁAJ!

Nie czekaj na okazję, gwiazdkę z nieba czy czarodzieja z królikiem w kapeluszu. Jeśli weźmiesz sprawy we własne ręce jesteś zrobić to szybciej i masz pewność, że kiedyś zdobędziesz szczyt ;)

3 komentarze:

 1. Świetny pomysł z tym "smart" pozwala dokładnie określić cel i pomóc w ego realizacji. Na pewno wykorzystam! :)

  mój blog- ultradefensless

  OdpowiedzUsuń
 2. świetny blog ♥
  Jestem u Ciebie chyba po raz pierwszy prawda? Ale na pewno nie ostatni !
  Zapraszam do mnie ;)

  OdpowiedzUsuń