Sekunda


Mamy plany, marzenia i chęć do pracy. Jednak co zrobić, kiedy jednym czynem zamkniemy sobie drzwi przed nosem? Co zrobić, żeby znów było tak jak dawniej?

Uświadommy sobie jedno: już nigdy nie będzie tak jak dawniej. Zarówno wtedy gdy wejdziemy na szczyt, jak i wtedy kiedy z niego spadniemy i przywalimy w wielkie drzewo, które z wielką przyjemnością jeszcze bardziej nas dobije. Będziemy chcieli uciec od przeszłości, zmienić bieg wydarzeń, jest tak wiele ludzi, którzy nigdy nie zapomną co działo się kiedyś. Życie toczy się dalej, nie zapominajmy o tym. Zamiast zamartwiać się o przeszłość, może wypadałoby zrobić coś co będzie dla nas dobre teraz lub w przyszłości.

 Nie poddawajmy się nawet wtedy, gdy oddalamy się od swojego celu. Jak już się na coś decydujemy to trwamy w tym aż do końca. Czasem powiemy trochę za dużo, za bardzo nas poniesie i zaczniemy zachowywać się jak ostatnia spasła świnia, no ale tak bywa. Sukces polega również na tym, żeby pogodzić się z przeszłością, która zostanie z nami do samego końca. Ludzie na pewno będą nam to utrudniać i wypominać, ale to my to zrobiliśmy i to my poniesiemy za to odpowiedzialność. Wiecie co jest jeszcze gorsze od kary? Zrzucenie całej winy na kogoś innego. Więc nie udawajmy, że nic się nie stało i nie obciążajmy innych naszymi czynami.

Jeżeli czegoś żałujesz, przyznaj się do tego. Nie uciekaj, nie bój się przyszłości. Weź się w garść i pokaż światu, że to tylko jednorazowy incydent, że drugi raz się to nie powtórzy. Pokaż, że zasługujesz na drugą szansę i nadal myśl pozytywnie. Każdy popełnia błędy,więc nie ma co za bardzo rozmyślać o tym co było kiedyś. Myśl jak to naprawić. 
Jak to mówi Rahim w swojej piosence: "Na szczęście pracujemy całe życie, a na nieszczęście sekundę". Po prostu- nic dodać, nic ująć.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz