Prometeusz ukradł z Olimpu ogień i kaweJestem zmęczona, nic mi się nie chce, a na zewnątrz pada. Jestem po prostu martwa. Wtedy Prometeusz przynosi mi filiżankę, a w niej gorące espresso z cynamonem. W tym poście składamy hołd i podziękowania dla magicznej substancji.

Zapoznajmy się z nią. Jej właściwości fizyczne: ciemna, prawie czarna ciecz
Właściwości chemiczne: cudowny zapach, idealnie wchodzi w reakcje z mlekiem, smak jedyny w swoim rodzaju, rozkoszny dla podniebienia

Kawa jest nazywana napojem bogów nie bez powodu. Kawo dzięki ci za to ze jesteś z nami, ze dajesz nam siłę do codziennej walki z otworzeniem oczu co ranek i zamieniasz ze śpiocha w super-produktywna osobę. Podziwiamy ciebie za to, że jednym małym łykiem (szczególnie tym ostatnim) potrafisz dać nam szczęście, które potem przekazujemy innym.

Jesteśmy ci wdzięczni za to że jesteś. Cała twoja osoba, zawarta w piękne zdobionych naczyniach ułatwia nasze życie.

Jesteś z nami przy spotkaniach towarzyskich, rozmowach w urzędach. Dajesz ludziom uśmiech. Umilasz czas. Czego możesz chcieć więcej? Wakacji na Karaibach? Nie martw się, jak się dorobimy to możesz być pewna, ze będziesz tam z nami. Zawsze jesteś.
Jaki ma to związek z mitologiczna postacią? Prometeusz ukradł ogień, dzięki niemu mogła rozwijać się ludzkość. Napój bogów dzięki swoim magicznym mocom pozwala nam normalnie funkcjonować przez dłuższy czas. Ile projektów, przemówień, prezentacji udało wam się zrobić przy kawie? No właśnie. Pewnie nie jesteście w stanie policzyć.

Oszukał bogów. Pokazał, ze nie ma rzeczy niemożliwych. Kawa popycha nas do osiągania nowych celów oraz marzeń. Ponad nasze możliwości fizyczne i psychiczne. Dlatego właśnie kawę nazywamy napojem bogów.

Po prostu ideał.

P.S. Pragnę wspomnieć, że autorem tytułu do tego posta jest Jowita z bloga Niemniejjednak

5 komentarzy:

 1. O, moja szklanka :D
  W pełni się zgadzam z Tobą.
  A tak przy okazji. Powinniśmy częściej oddawać cześć kawie!! Ona lubi być doceniana.

  OdpowiedzUsuń
 2. Czytać to popijając latte- bezcenne :)

  OdpowiedzUsuń
 3. dla mnie kawa jest jedynie deserem z bita śmietaną i lodami lub uzupełnieniem do ciast;)

  OdpowiedzUsuń
 4. Kawa! Kocham !
  http://przystannatalii.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń